Kibernoziedznieki ik dienu manipulē ar emocijām, lai piespiestu cilvēkus pieļaut dārgi maksājošas kļūdas. Lūk, pieci biežāk sastopamie krāpnieku izmantotie emociju izraisītāji un kā tos pamanīt, pirms vēl nav par vēlu.
Krāpnieki piesavinās sociālo mediju kontus tādās platformās kā Facebook vai Instagram, bieži vien uzminot lietotājvārdu un paroles. Iekļuvuši kontā, viņi uzdodas par konta īpašnieku, lai dalītos ar viltus ziņām, kurās bieži vien ir iekļautas emocionālas detaļas, lai radītu steidzamības sajūtu un mudinātu cilvēkus rīkoties.
Dziļviltojums ir, kad mākslīgais intelekts tiek izmantots, lai radītu viltotus attēlus, audio vai videoklipus ar mērķi maldināt citus.
Tā saucamā “pig butchering" (“cūkas kaušana”) ir komplicēts krāpšanas veids, kas apvieno sevī gan romantisko, gan investīciju krāpšanu. Shēma tiek realizēta pēc noteiktiem, iepriekš paredzamiem soļiem, lai gan nianses var atšķirties
Viedās mājas ierīces ir savienotas ar internetu, tās ir ievainojamas, ja nav pienācīgi aizsargātas. Ja tās ir uzlauztas, iebrucēji var piekļūt jūsu personiskajai informācijai, izspiegot ikdienas darbības un pat kontrolēt fiziskās ierīces jūsu mājās.
Kibernoziedznieki izmanto dažādas metodes, lai iegūtu paroles. Lūk, pieci izplatītākie veidi, kā viņi varētu iegūt jūsu paroli.
Kiberdrošības konference "KiberŠahs 2025"
Radisson BLU Latvija, Elizabetes iela 55, Rīga