☰

Ieteikumi lietotājiem

Ziņojumapmaiņa: ko drīkst un ko nedrīkst darīt, OUCH! marts 2024

Ziņojumapmaiņa ir galvenais saziņas veids gan mūsu personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Tomēr diezgan bieži paši sev varam būt ļaunākie ienaidnieki, ja runa ir par drošu un nekaitīgu ziņojumu sūtīšanu. Uzziniet, kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas un kā tās nepieļaut ikdienā.

[] Ieteikumi lietotājiem

Identitātes zādzība: novēršana, atpazīšana un apturēšana, OUCH! februāris 2024

Šodienas digitālajā laikmetā jūsu personīgā informācija ir vairāk vērta nekā jebkad agrāk. Diemžēl, tā kļūst arī par galveno mērķi identitātes zādzībās. Apzinoties, ka pastāv šāds apdraudējums, spējot to atpazīt un zinot, kā sevi pasargāt, varam savu digitālo dzīvi padarīt būtiski drošāku.

[] Ieteikumi lietotājiem

QR kodi jeb kvadrātkodi, OUCH! janvāris 2024

Vai esat kādreiz aizdomājušies, kas ir tie punktu kvadrāti vai svītras, ko sauc par “kvadrātkodiem”? Jūs, visticamāk, esat tos redzējuši izvietotus tīmekļvietnēs, uzdrukātus uz plakātiem, izmantotus kā mobilās biļetes vai uz restorānu galdiem. Kā tie darbojas, un vai ir kādi riski, par kuriem vajadzētu uztraukties?

[] Ieteikumi lietotājiem

Paroļu frāžu izmantošana, OUCH! decembris 2023

Vai ir apnicis pastāvīgi izdomāt sarežģītas paroles? Neapmierina tas, ka jāatceras un jāieraksta visas šīs rakstzīmes, simboli un cipari? Mums ir risinājums: mūžam spēcīgā frāzveida parole!

[] Ieteikumi lietotājiem

Mana iekārta ir uzlauzta. Ko darīt?, OUCH! novembris 2023

Lai arī cik drošs jūs censtos būt, agrāk vai vēlāk var gadīties, ka tiek uzlauzts jūsu konts vai kāda ierīce. Jo drīzāk konstatēsiet, ka ir noticis kaut kas slikts, un ātrāk reaģēsiet, jo vairāk varēsiet samazināt negatīvo ietekmi.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kāpēc ir svarīgi veikt atjauninājumus? OUCH! oktobris 2023

Kiberuzbrucēji nepārtraukti meklē un atrod jaunas ievainojamības jūsu ikdienā izmantotajā programmatūrā. Ievainojamība ir kļūda vai nepilnība programmatūras izstrādes procesā. Tā var būt programmatūra, ko izmantojam savos klēpjdatoros, aplikācijas viedtālruņos vai pat programmatūra tādās iekārtās kā zīdaiņa pieskatīšanas monitors, kā arī jebkurās citās viedierīcēs jūsu mājā.

[] Ieteikumi lietotājiem

Kalendārs

IT drošības seminārs "Esi drošs"

E. Birznieka-Upīša 21. un tiešsaistē

Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas ( LATA) konference “DigiVeselība 2024”

RTU «Domus Auditorialis», Zunda krastmalā 8 un tiešsaistē

Digitālā nedēļa

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē