☰

Jaunumi

Latvijas kiberdrošības un CERT.LV tehnisko aktivitāšu 2023. gada pārskats

Pārskata mērķis ir sniegt Latvijas kiberdrošības pārvaldniekiem un speciālistiem operacionāli pielietojamu informāciju, analītiķiem izmantojamu apkopojumu par aizvadītā gada notikumiem Latvijas un Ziemeļeiropas reģiona kibertelpā, kā arī kiberdrošības situācijas attīstības prognozes tuvākai nākotnei.

[] Pārskati

Augsta riska ievainojamība Check Point Security vārteju produktos

 Check Point Security publicējis brīdinājumu, ka šī ievainojamība jau tiek izmantota uzbrukumos, lai iegūtu attālinātu piekļuvi ugunsmūriem un mēģinātu ielauzties uzņēmumu tīklos. Šīs ievainojamības izmantošana konstatēta arī Latvijā.

[] Brīdinājumi

Atklātas kritiskas ievainojamības Veeam Backup Enterprise Manager programmatūrā

Veeam Backup Enterprise Manager programmatūrā maijā atklātas vairākas nopietnas ievainojamības, tostarp kritiska ievainojamība, kas ļauj neautentificētiem uzbrucējiem apiet autentifikāciju un iegūt piekļuvi tīmekļa saskarnei kā jebkuram lietotājam.

[] Brīdinājumi

Intervija ar CERT.LV vadītāju: par izaicinājumiem Latvijas kibertelpā

Latvijā ir augsts kiberapdraudējuma līmenis, lai arī tas šobrīd nav tik augsts, kā tas bija 2022.gadā. Tad kiberapdraudējuma līmenis daudzas reizes pārsniedza to līmeni, kādu bijām redzējuši iepriekš. Šobrīd draudu līmenis nav samazinājies visās jomās, bet tomēr esam iemācījušies daudz labāk ar to tikt galā, liela daļa uzbrukumu tiek atvairīti automatizēti, līdz ar to slodze g

[] Aktualitātes

Eiropas kibermācības 2024

Šogad lielākās Eiropas kibermācības tiek rīkotas jau septīto reizi! Divu dienu pasākums notiks jūnijā, risinot enerģētikas nozares noturības jautājumus un izaicinot tūkstošiem dalībnieku, kas cieši saistīti ar kiberdrošību.

[] Aktualitātes

Apbalvoti kiberdrošības izaicinājuma dalībnieki

“Nacionālais kiberdrošības izaicinājums” norisinājās trīs kārtās no 8. marta līdz 8. maijam un pulcēja 469 jauniešus vecumā no 14 līdz 24 gadiem no 100 dažādām izglītības iestādēm. Piedaloties sacensībās, jauniešiem bija iespēja pārbaudīt un pielietot praksē iegūtās zināšanas un prasmes kiberdrošības vai kiberaizsardzības jomās.

[] Aktualitātes

Kalendārs

Kiberdrošības semināri un darbnīcas, iesildot konferenci "CyberChess"

klātienē

Starptautiskā kiberdrošības konference "CybeChess 2024"

klātienē un tiešsaistē

Drošības incidentu karte