Lenovo ražotājs aprīlī ir novērsis 3 bīstamas programmatūras ievainojamības (CVE-2021-3970, CVE-2021-3971 un CVE-2021-3972), kas ietekmē Lenovo portatīvos datorus to UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) līmenī. Minētās ievainojamības atklājuši ESET drošības pētnieki, kas par tām ražotāju informējuši pērnā gada oktobrī.
Novēroti jau vairāki gadījumi, kuros E-klases pasta lietotāji saņēmuši sūtījumus ar kaitīgu saiti vai pielikumu. Sūtītājs ir kāds no E-klases kontaktiem, kura dators ir ticis inficēts. Atverot saiti vai pielikumu, sūtījuma saņēmējs inficē arī savu iekārtu un turpina izplatīt kaitīgo saturu.
Marta beigās publicēta informācija par divām jaunām un kritiskām ievainojamībām, kas savā starpā tiek jauktas. Viena no tām ir CVE-2022-22963 (ietekmēts Spring Cloud) un otra ir CVE-2022-22965 jeb “Spring4Shell” (ietekmēts Java lietojumprogrammu izstrādes ietvars Spring).
Jau kopš janvāra vidus Latvijas kibertelpā bija jūtama paaugstināta aktivitāte, kas būtiski pieauga līdz ar kara sākumu Ukrainā. Kopumā situācija vērtējama kā stabila. Sekmīgi uzbrukumi valsts un kritiskās infrastruktūras sektorā ir notikuši, bet līdz šim nav radījuši būtisku tūlītēju ietekmi un sekas.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.04.2022. līdz 30.04.2022.
Lai gan sociālie tīkli ir lielisks veids, kā sazināties, dalīties un izklaidēties ar citiem, tas ir arī lēts veids, kā kibernoziedznieki var maldināt un izmantot miljoniem cilvēku. Nekļūstiet par upuri trim izplatītākajām krāpšanas metodēm sociālajos tīklos.
Tiešsaistē