CERT.LV sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) tīmekļa vietnes uzturētāju veica situācijas analīzi, kuras rezultātā apkopotā tehniskā informācija nesatur uzbrukuma pazīmes, bet liecina par periodiski nepietiekamu veiktspēju, kas radusies palielinātā apmeklējumu skaita rezultātā.
Sestās ikgadējās kiberdrošības mācības „Crossed Swords” Rīgā, Latvijā, šogad kopā pulcēja vairāk nekā 120 tehnisko ekspertu, nacionālo Kiberpavēlniecību un speciālo vienību pārstāvjus, kā arī militāro policiju.
Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas, veicot informācijas pārbaudi par kiberuzbrukumiem un aktīvi sadarbojoties ar CERT.LV speciālistiem, periodiski saņem sūdzības gan no fiziskām, gan juridiskām personām par dažādu šifrējošo izspiedējvīru uzbrukumiem.
CERT.LV veica kompromitēto serveru, maršrutētāju un lietu interneta (IoT) iekārtu saraksta, kas pagājušajā nedēļā tika publiskots tīmeklī, pārbaudi. Tika konstatēts, ka no visām sarakstā uzskaitītajām iekārtām nepilnas 100 atradās Latvijā.
2018. gada beigās CERT.LV prognozēja vairākas tendences, kas varētu būt aktuālas kibervidē 2019. gadā. Noslēdzot aizejošo gadu, vēlamies atskatīties uz šīm prognozēm – vai un kādā mērā tās ir piepildījušās?
Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu. Uzbrukums tika veikts, izsūtot ļaundabīgus e-pastus Krievijas vēstniecības vārdā, kas tika noformēti kā atbilde uz iepriekšēju saraksti. E-pastos tika iekļauta saite dokumenta lejupielādei, kurš bija paredzēts upuru datora inficēšanai.