Paroles ir kaut kas, ko mēs izmantojam praktiski katru dienu dažādiem tiešsaistes resursiem. Tomēr paroles var būt arī vājā vieta, jo tās parasti ir grūti atcerēties un sarežģīti ievadīt. Šajā izdevumā jūs uzzināsiet, kā izveidot drošas paroles, ko viegli atcerēties un vienkārši ievadīt – tās tiek sauktas par paroļu frāzēm.
Mobilās ierīces ir tik universālas pateicoties miljoniem aplikāciju, ko katrs var izvēlēties. Šīs aplikācijas padara mūs produktīvākus, ļauj zibenīgi sazināties un padalīties ar citiem, apmācīt un izglītot citus vai vienkārši izklaidēties. Tomēr šīs aplikācijas arī rada zināmus riskus. Šoreiz apskatīsim dažus soļus, kā droši izmantot mobilās aplikācijas.
Banka Citadele un CERT.LV atgādina un skaidro būtiskākos pamatnoteikumus, kuru ievērošana ir viegla un neprasa daudz laika vai naudas, bet garantē augstu datu drošības līmeni.
Jūsu mājas tīkls var būt ir drošs, taču ceļojuma laikā labāk uzskatiet, ka visi tīkli, kam jūs pieslēdzaties, ir nedroši. Jūs nevarat zināt, kas vēl ir šajā tīklā un kas tiek darīts. Šajā izdevumā apskatīsim dažus vienkāršus principus, kā aizsargāt sevi un savus datus ceļojuma laikā.
Kibernoziedznieki ir sapratuši, ka bieži visvienkāršākais veids, kā nozagt informāciju, uzlauzt kontus vai inficēt sistēmas, ir apmānīt lietotāju un piespiest viņu kļūdīties. Šajā izdevumā pastāstīsim, kā šādi uzbrukumi, ko sauc par sociālo inženieriju, strādā un ko jūs varat darīt, lai sevi pasargātu.
Daudzi cilvēki atbrīvojas no vecajām ierīcēm, nepadomājot par personīgo informāciju, kas joprojām ir ierīcē. Decembra OUCH! izdevumā mēs apskatīsim, kāda informācija var būt mobilajā ierīcē un kā to droši izdzēst, pirms jūs atbrīvojaties no vecās ierīces vai atdodat to kādam citam.