Krāpnieki piesavinās sociālo mediju kontus tādās platformās kā Facebook vai Instagram, bieži vien uzminot lietotājvārdu un paroles. Iekļuvuši kontā, viņi uzdodas par konta īpašnieku, lai dalītos ar viltus ziņām, kurās bieži vien ir iekļautas emocionālas detaļas, lai radītu steidzamības sajūtu un mudinātu cilvēkus rīkoties.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2025. gada MARTU. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.
2025. gada februārī jau ceturto reizi norisinājās ikgadējās nacionālās kiberdrošības mācības “Medus Pods”, kuras organizē Kiberincidentu novēršanas institūcija CERT.LV, Nacionālie bruņotie spēki un Aizsardzības ministrija.
CERT.LV, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Latvijas Drošāka interneta centrs un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina uz vebināru “Kiberdroša ikdiena ikvienam – praktiski padomi drošībai internetā” 27. martā plkst. 10.00, kas norisināsies “Digitālās nedēļas 2025” ietvaros.
Dziļviltojums ir, kad mākslīgais intelekts tiek izmantots, lai radītu viltotus attēlus, audio vai videoklipus ar mērķi maldināt citus.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2025. gada FEBRUĀRI. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.