Šogad 1. februārī apritēs 10 gadi, kopš Latvija tikusi pati pie savas nacionālās CERT (Computer Emergency Response Team) komandas, kuras uzdevums ikdienā ir rūpēties par valsts kibertelpas drošību. Šo 10 gadu laikā manāmi audzis ir ne vien CERT.LV apstrādāto incidentu skaits, bet arī starptautiskā pieredze un tehniskās kiberspējas.
Informācija par CERT.LV pārstāvju vizītēm skolās un IT drošības apmācību valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem.
Kiberuzbrukuma esamība pagaidām ir “e-klase” uzturētāja pieņēmums, kas izskanējis operatīvas sarunas laikā, bet tehniskā informācija situācijas analīzei pagaidām nav saņemta. Tikai pēc tehniskās informācijas analīzes būs iespējasm noskaidrot visus notikuma apstākļus, lai varētu apstiprināt vai noliegt nesankcionētu ārēju ietekmi.
Lai izveidotu drošu mājas tīklu, jāsāk ar Wi-Fi piekļuves punkta (saukta arī par Wi-Fi maršrutētāju) drošību. Šī ierīce kontrolē, kas var pieslēgties jūsu mājas tīklam. Aplūkosim piecas vienkāršas darbības, lai izveidotu drošāku mājas bezvadu tīklu (Wi-Fi) jums un jūsu ģimenei.
Šā gada 4. janvārī WhatsApp publicējis jaunus pakalpojuma noteikumus un Privātuma politiku. Par izmaiņām informēti visi WhatsApp lietotāji visos reģionos, taču katram reģionam izmaiņas ir atšķirīgas. Facebook piederošais WhatsApp aicina lietotājus jaunās izmaiņas apstiprināt līdz š.g. 8. februārim, pretējā gadījumā WhatsApp pakalpojumi lietotājam vairs nebūs pieejami.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada decembri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.