Nav noslēpums, ka liela daļa mūsu ikdienas 2020. gadā tika pārcelta uz kibertelpu, kur piedzīvots daudz jaunu izaicinājumu - virkne īpaši pielāgotu krāpšanas kampaņu, strauja pielāgošanās attālinātajam darbam, jaunas un kritiskas ievainojamības, kā arī līdz šim vēl neredzēti uzbrukumu paveidi.
ASV drošības dienesti otrdien kopīgā publiskā paziņojumā norādīja, ka par apjomīgo kiberincidentu, kas ietekmēja daudzas iestādes un uzņēmumus visā pasaulē, visticamāk, ir atbildīga Krievija. CERT.LV sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem ir izvērtējusi SolarWinds incidenta potenciālo ietekmi uz Latvijas infrastruktūru. Incidenta ietekme uz Latvijas resursiem līdz šim nav konstatēta.
Cenšanās droši izmantot mūsdienu tehnoloģijas var būt liels izaicinājums gandrīz visiem, bet tas var būt īpaši grūti ģimenes locekļiem, kuri nav pieraduši pie tehnoloģijām vai tās tik labi nepārzina. Daži ieteikumi, lai palīdzētu aizsargāt ģimenes locekļus, kuriem tehnoloģijas, iespējams, rada grūtības un kuri nepietiekami novērtē ar to izmantošanu saistītos riskus.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada novembri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Nākamās paaudzes Internet protokols - IPv6 tiek lietots jau pāris desmitgades, kopš 1998.gada. Gan lielākie Internet pakalpojumu sniedzēji, gan satura turētāji IPv6 jau ir ieviesuši. Saskaņā ar Google un Cisco statistikas datiem - pēdējos piecos gados pasaulē strauji pieaug arī IPv6 lietotāju skaits.
Iepirkšanās internetā ir ērta un kļūst arvien populārāka. To izmanto arī ļaundari. Mūsdienu apstākļos, kad virtuālā pasaule ir kļuvusi par ikdienas neatņemamu sastāvdaļu, kļūt par krāpnieku upuri ir gana vienkārši, tāpēc jābūt modriem. Esam apkopojuši padomus, kā atpazīt krāpnieciskas vietnes un pirkumus veikt droši.