Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada jūniju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Tapis rīks, kas, iekļaujoties esošajā darbplūsmā, palīdz uzlabot CERT.LV ikdienu un nākotnē var kļūt noderīgs ikvienas informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas darbā kā Eiropā, tā aiz tās robežām. Rīku ar API iespējams integrēt arī jebkuras organizācijas ikdienas darbībā.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada maiju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Pagātnē mājas tīkla izveide nebija nekas vairāk kā viena bezvadu maršrutētāja un pāris datoru uzstādīšana. Taču šodien daudzi no mums strādā, mācās vai izmanto internetu no mājām, tāpēc mums jāpievērš lielāka uzmanība mājas kiberdrošībai. Četri vienkārši padomi, kā to nodrošināt.
CERT.LV un NIC (.LV domēna vārdu reģistra uzturētāja) kopprojekts "DNS ugunsmūris" ir piedzīvojis virkni uzlabojumu, kas padara to lietotājiem saprotamāku un draudzīgāku. Ir papildinātas ugunsmūra uzstādīšanas instrukcijas, kā arī ugunsmūris ir ieguvis jaunu vizuālo identitāti ar savu simbolu un sargu "Ugunīgo kaķi Muri".
Par spīti šodienas aktuālajiem notikumiem pasaulē, kiberuzbrucēji nesnauž, tie nepārtraukti meklē un atrod jaunas ievainojamības un nepilnības programmatūrās, kuras sabiedrība lieto katru dienu. Tā var būt programmatūra, ko izmantojam savos klēpjdatoros, lietotnes viedtālruņos, vai pat programmatūra tādās iekārtās kā zīdaiņa pieskatīšanas monitors.