Sekojot līdzi Lietuvas Nacionālā kiberdrošības centra veiktajai izpētei, CERT.LV Latvijas Aizsardzības ministrijas uzdevumā veikusi neatkarīgu Krievijas kapitāla kompānijas “Yandex. Taxi” lietotnes ekspertīzi.
Jo vairāk ierīču ir pieslēgtas internetam, jo lielāka iespēja, ka kaut kas noies greizi. Hakeri var ieprogrammēt jūsu ierīces tā, lai tās uzbruktu citām iekārtām, ražotāji var ievākt detalizētu informāciju par jūsu ikdienas aktivitātēm, vai arī galu galā - ierīces var tikt inficētas un pat neatgriezeniski sabojātas. Kā sevi pasargāt?
Domājot par kibernoziedzniekiem, parasti iztēlojamies ļaundarus, kas ar datora starpniecību veic izsmalcinātus uzbrukumus internetā. Kamēr daudzi mūsdienu ļaundari tiešām izmanto e-pastu vai ziņojumu apmaiņu, citi ir atraduši radošus veidus kā pielietot arī telefonu potenciālo upuru apmānīšanai. Tādēļ mēģināsim saprast, kā atpazīt un apturēt šādus uzbrukumus.
CE2018 mācības rīkoja ENISA sadarbībā ar visas Eiropas kiberdrošības iestādēm un aģentūrām. Mācību mērķis bija stiprināt Eiropas kiberdrošības kopienas spējas identificēt un novērst liela mēroga apdraudējumus, reaģēt uz tiem, kā arī labāk izprast incidentu pārrobežu ietekmi. Mācībās piedalījās vairāk nekā 900 Eiropas kiberdrošības speciālistiem no 30 valstīm.
Saistībā ar kiberdrošību noteikti ir dzirdēti tādi termini kā vīruss, trojānis un izspiedējvīruss. Tie ir apzīmējumi dažādu veidu ļaundabīgām programmatūrām, ko dēvē arī par ļaunatūru, un ko kibernoziedznieki izmanto, lai inficētu datorus un citas ierīces. Turpinājumā lasiet, kas īsti ir ļaunatūra, kādi ir ar to saistītie riski un kā sevi no tās pasargāt.
Aicinām pieteikt prezentācijas par praktisko pieredzi, jauniem izaicinājumiem, inovatīviem risinājumiem, labo praksi un pētījumu rezultātiem kiberdrošības sfērā CERT.LV un ISACA Latvijas nodaļas rīkotajai konferencei "Kiberšahs 2018".