Piedāvājam apkopojumu par šī gada oktobri, kiberdrošības mēnesi, kurā publicēti vērtīgi resursi - saites uz tematiskām intervijām, TV raidījumiem un izglītojošiem video materiāliem un IT drošības konferences "Kiberšahs 2022" video ierakstiem.
Latvijas digitālā paaudze, jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem, aicināti reģistrēt savu dalību kibervides sacensībās #KiberPlēsis, ko rīko drošības tehnoloģiju uzņēmums CYBER CIRCLE. Sacensību dalībniekiem būs iespēja izaicināt savas IT prasmes, kļūstot par kibertelpas varoņiem, risinot uzdevumus “Capture the Flag” (CTF) formātā.
Krāpnieki, lai maldinātu cilvēkus, izvilinātu personas datus un izgūtu finanšu līdzekļus, mēdz izmantot vietnes nosaukumus jeb domēna vārdus, kuri ir līdzīgi sabiedrībā labi pazīstamu uzņēmumu, zīmolu vai preču nosaukumiem (piemēram, svedbank.om, itunes.cm, defi.lt, intemet.com, wwwss.lv, onbox.lv vai netflix.om).
Projekts OpenSSL publicēja jaunu OpenSSL versiju 3.0.7, kas novērš OpenSSL ievainojamības - CVE-2022-3602 un CVE-2022-3786. Ievainojamību būtība ir nekorekta e-pasta pābaude, kas ļauj veikt Buffer Owerflow uzbrukumu.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.10.2022. līdz 31.10.2022.
Kiberuzbrucēji pastāvīgi izgudro jaunus veidus, kā cilvēkus pierunāt darīt to, ko nevajadzētu darīt. Lai gan tas viss var šķist satraucoši, lielākajai daļai šo uzbrukumu ir kopīga viena un tā pati iezīme – emociju ekspluatēšana. Zinot kiberuzbrucēju izmantotos emocionālos ierosinātājus, bieži vien varat pamanīt viņu uzbrukumus neatkarīgi no izmantotās metodes.