2021. gada 2. ceturksnī CERT.LV kibertelpā novēroja lielu skaitu krāpšanas kampaņu, labi pārdomātus pikšķerēšanas uzbrukumus, augstu šifrējošo vīrusu aktivitāti un daudz jaunu, kritisku ievainojamību.
Latvijas kiberdrošības pētnieks, Possible Security dibinātājs, Kirils Solovjovs, ir aktualizējis jautājumu par to, kā, izmantojot dažādas .docx un .odt teksta dokumentu formātos pieejamās funkcijas, potenciālajiem krāpniekiem ir iespējams radīt e-parakstītus dokumentus, kuru datņu saturs ir nemainīgs, taču faktiskā lietotājam attēlotā dokumenta reprezentācija var atšķirties.
Microsoft informē, ka pēdējo mēnešu laikā manāmi audzis Office 365 piekļuves tiesību izkrāpšanas uzbrukumu skaits. Šajā gadījumā uzbrucēju mērķis ir iegūt daudz plašāku piekļuvi dažādiem lietotājam pieejamiem resursiem, ko nevar panākt ar ierastajiem pikšķerēšanas uzbrukumiem.
Mobilās ierīces nodrošina lielisko iespēju sazināties ar draugiem, iepirkties, izmantot bankas pakalpojumus tiešsaistē, skatīties filmas, spēlēt spēles un veikt neskaitāmas citas darbības. Tā kā šīm ierīcēm ir būtiska loma jūsu dzīvē, ir svarīgi, lai jūs un jūsu ierīces būtu drošas un aizsargātas.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2021. gada jūniju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.04.2021. līdz 30.06.2021.