Lai arī cik droši jūs būtu, agrāk vai vēlāk var notikt negadījums, un jūs varat ciest kiberuzbrukumā. Aplūkosim pazīmes, kas norāda, ka jūsu iekārta varētu būt uzlauzta, un ieteikumus, ko šādā situācijā darīt.
Ceturksni iezīmēja galvenokārt piekļuves atteices (DDoS) uzbrukumi uzņēmumiem ar izspiešanas mēģinājumiem un krāpnieciskas aktivitātes, ar mērķi iegūt iedzīvotāju finanšu līdzekļus.
Gatavojoties gada romantiskākajiem svētkiem – Valentīndienai, CERT.LV aicina Latvijas iedzīvotājus, kuri ir vēl sava īstā un vienīgā meklējumos, uzmanīties no viltus pielūdzējiem internetā. Tieši pēdējos gados novērota īpaši liela krāpnieku aktivitāte, kad iedzīvotāji ikdienas ierasto klātienes socializēšanos ir iemainījuši pret komunikāciju tiešsaistē.
Brīdinājums! Šonedēļ Latvijas Universitātes vārdā masveidā tiek izsūtīti inficēti e-pasti ar LokiBot vīrusu pielikumā. Līdzīgi e-pasti tika periodiski izsūtīti jau pagājušajā gadā. Minētais vīruss paredzēts paroļu un sensitīvas informācijas zagšanai no upura iekārtas.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2021. gada janvāri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Esam apkopojuši informāciju par 4 kiber-āķiem jeb biežāk sastopamajām pazīmēm, kas ļauj interneta lietotājam novērtēt, cik patiess ir e-pasts, kas saņemts no šķietami pazīstamas personas vai uzņēmuma, vai mājaslapa tiešām ir tā, par kuru uzdodas, un vai tā atbilst drošības prasībām.