Pieejami kiberlaikapstākļi par 2025. gada APRĪLI. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.
Kibernoziedznieki ik dienu manipulē ar emocijām, lai piespiestu cilvēkus pieļaut dārgi maksājošas kļūdas. Lūk, pieci biežāk sastopamie krāpnieku izmantotie emociju izraisītāji un kā tos pamanīt, pirms vēl nav par vēlu.
Ņemot vērā krāpniecības gadījumu skaita pieaugumu un augsto kiberdrošības risku līmeni, LMT, Valsts policija un CERT.LV uzsāk kopīgu informatīvo kampaņu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību aktuālajiem digitālajiem draudiem, veicināt izpratni par kiberdrošības nozīmi un aicināt iedzīvotājus pārskatīt savus digitālās drošības paradumus.
Krāpnieki piesavinās sociālo mediju kontus tādās platformās kā Facebook vai Instagram, bieži vien uzminot lietotājvārdu un paroles. Iekļuvuši kontā, viņi uzdodas par konta īpašnieku, lai dalītos ar viltus ziņām, kurās bieži vien ir iekļautas emocionālas detaļas, lai radītu steidzamības sajūtu un mudinātu cilvēkus rīkoties.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2025. gada MARTU. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.
2025. gada februārī jau ceturto reizi norisinājās ikgadējās nacionālās kiberdrošības mācības “Medus Pods”, kuras organizē Kiberincidentu novēršanas institūcija CERT.LV, Nacionālie bruņotie spēki un Aizsardzības ministrija.
Kiberdrošības konference "KiberŠahs 2025"
Radisson BLU Latvija, Elizabetes iela 55, Rīga