☰

Arhīvs

CERT.LV darbības pārskats par 2021. gadu

Lai arī 2021. gads bija jaunatklātām ievainojamībām bagāts, daudzos incidentos, kas notika Latvijas kibertelpā, uzbrucēju veiksmes pamatā bija nepietiekama sistēmu aizsardzība – novecojusi programmatūra un vājas paroles. Papildu apdraudējumus radīja pandēmijas ietekmē sadrumstalotā IT infrastruktūra, kurā pieauga atsevišķu darbstaciju drošības un lietotāju paradumu nozīme.

[] Pārskati

Pikšķerēšanas uzbrukumi kļūst viltīgāki OUCH! jūlijs 2022

Pikšķerēšanas uzbrukumi ir kļuvuši par izplatītāko metodi, ko kiberuzbrucēji izmanto pret cilvēkiem darbā un mājās. Daudzi kiberuzbrucēji veido uzlabotas pikšķerēšanas e-pasta vēstules, kas ir pielāgotākas un grūtāk atklājamas. Viņi izmanto arī tādas tehnoloģijas kā īsziņas, sociālos medijus vai pat tālruņa zvanus, lai jūs iesaistītu viņu krāpšanā un apmānītu.

[] Ieteikumi lietotājiem

Pieejama statistika par 2022. gada 2. ceturksni

CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.04.2022. līdz 30.06.2022.

[] Statistika

Pieejama statistika par 2022. gada jūniju

CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.06.2022. līdz 30.06.2022.

[] Statistika

Kiberlaikapstākļi (JŪNIJS)

Pieejami kiberlaikapstākļi par 2022. gada jūniju. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.

[] Ziņas

Latvija un Kanāda apvieno spēkus nacionālo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sistēmu ievainojamības pārbaudē

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV kopā ar Kanādas kiberdrošības ekspertiem īstenojusi projektu, kura ietvaros tika pārbaudīta nacionālo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sistēmu ievainojamība.

[] Aktualitātes