Plaši izplatīts ir kļūdains priekšstats par kiberuzbrukumiem, ka tajos tiek izmantoti tikai sarežģīti rīki un metodes, lai piekļūtu svešiem datoriem un kontiem. Kiberuzbrucēji ir atklājuši, ka vienkāršākais veids, kā nozagt informāciju, piekļūt kontam, vai inficēt sistēmu, ir panākt, ka jūs to izdarāt viņu vietā, Viņi izmanto sociālo inženieriju.
CERT.LV reģistrētie apdraudējumi no 01.10.2020. līdz 31.10.2020.
Oktobris, Eiropas kiberdrošības mēnesis, CERT.LV komandai šogad bijis īpaši aktīvs un pasākumiem bagāts. Starp oktobra stūrakmeņiem jāpiemin gan tehniskā tiešsaistes konference Kiberšoks 2020, gan 4 novadīti praktiskie tiešsaistes semināri par e-pastu sistēmu aizsardzības labo praksi.
Viltus ziņas ir nepatiess stāstījums, ko publicē un pasniedz tā, it kā tā būtu patiesība. Mūsdienās sociālie mediji ir radījuši vidi, kurā ikviens var publicēt viltus ziņas. Mēdz būt gadījumi, kad cilvēkiem maksā par viltus ziņu izvietošanu. Motivācija viltus ziņu radīšanai un izplatīšanai ir dažāda. Kāpēc viltus ziņas ir bīstamas un kā pasargāt sevi no viltus ziņām?
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2020. gada septembri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Finanšu nozares asociācija sadarbībā ar Valsts policiju un CERT.LV sasauc preses konferenci, lai informētu par telefonkrāpniekiem, skaidrojot tipiskākos krāpnieku uzbrukumu veidus un sniedzot ieteikumus, kā no tiem izvairīties.