Latvijas kiberdrošības un CERT.LV tehnisko aktivitāšu 2023. gada pārskats ir pieejams arī angļu valodā. Pārskatā iekļauta vispārpieejama informācija par CERT.LV aktivitātēm un darbības rezultātiem, neietverot ierobežotas pieejamības informāciju.
CERT.LV informē, ka Latvijā šobrīd netiek novēroti IT sistēmu darbības traucējumi, par kuriem tiek ziņots citviet pasaulē. Pieejamā informācija liecina, ka vismaz daļa sistēmu darbības traucējumu citviet pasaulē varētu būt saistīti ar kiberdrošības uzņēmuma "CrowdStrike" izmantoto sistēmu publicētiem atjauninājumiem. Latvijā "CrowdStrike" programmatūra netiek plaši izmantota.
CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina veiksmīgi pārstāvēja Latviju tematiskajā diskusijā par noturības stiprināšanu kibertelpā, ko 9. jūlijā organizēja Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā sadarbībā ar Bahreinas pārstāvniecību un Kolumbijas pārstāvniecību, kā arī ar ANO domnīcu UNIDIR (United Nations Institute for Disarmement Research).
Ziņojumapmaiņas uzbrukumi, ko dēvē arī par smikšķerēšanu (vārdu "SMS" un "pikšķerēšana" kombinācija), notiek, kad kiberuzbrucēji izmanto SMS, īsziņas, vai līdzīgas ziņojumapmaiņas tehnoloģijas, lai ar viltu piespiestu veikt darbības, kuras nevajadzētu veikt
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2024. gada JŪNIJU. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī.
CERT.LV ir tikko noslēdzis paplašinātas klātbūtnes draudu medību operāciju, kurā piedalījās Kanādas bruņoto spēku kiberpavēlniecības, Kanādas kiberdrošības centra un Latvijas bruņoto spēku pārstāvji.