Pieejami kiberlaikapstākļi par 2019. gada nevembri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Viens no izplatītākajiem veidiem, kā kiberuzbrucēji cenšās apkrāpt vai apmānīt cilvēkus, ir krāpnieciski e-pasti (jeb pikšķerēšana) vai krāpnieciski telefona zvani. Taču, attīstoties tehnoloģijām, sliktie puiši izmēģina arvien jaunas metodes, piemēram, teksta paziņojumus, tādus kā īsziņas, iMessage, WhatsApp, Slack vai Skype. Aplūkosim vienkāršus paņēmienus sevis aizsardzībai.
Drīzumā miljoniem cilvēku centīsies iegādāties labākās dāvanas. Daudzi iepirksies tiešsaistē. Diemžēl, aktīvi kļūs arī kibernoziedznieki, radot neīstus tiešsaistes veikalus un izmantojot citus paņēmienus, lai apkrāptu cilvēkus. Šajā izdevumā aplūkosim veidus, kā iepirkties tiešsaistē droši un izvairīties no kļūšanas par krāpnieku upuri.
12.oktobrī CERT.LV pievienojās Parīzes uzsaukuma (Paris call) atbalstītāju lokam. Parīzes uzsaukums ir vērsts uz uzticības un drošības veicināšanu internetā, uzsverot cilvēktiesību aizsardzību kibertelpā un valstu atbildību starptautisko normu ievērošanā arī digitālajā vidē. Šobrīd uzsaukumu atbalsta gan Latvija kopumā, gan vēl arī LVRTC, LIKTA un Rīgas Juridiskā augstskola.
Pieejami kiberlaikapstākļi par 2019. gada oktobri. Kiberlaikapstākļi ir CERT.LV speciālistu apkopots pārskats īsā un pārskatāmā formā par Latvijas kibertelpā svarīgākajiem notikumiem pagājušajā mēnesī. Kiberlaikapstākļi tiek noteikti piecās dažādās kategorijās.
Latvijā no ievainojamām 100 000* unikālām IP adresēm 59% gadījumi ir saistīti ar neatbilstoši konfigurētām iekārtām, savukārt 8% gadījumu iekārtās konstatēta ļaunatūras klātbūtne, liecina CERT.LV statistika. Katrai IP adresei pretī ir gala lietotājs – fiziska vai juridiska persona, kas, iespējams, pat nenojauš par problēmām savā iekārtā.