2019. gada 15. maijā notika CyberSOPEx2019 - otrās specializētās ES CERTu tīkla sadarbības mācībās, kurās piedalījās CERTu komandas no 27 valstīm, CERT-EU un ENISA, izspēlējot scenāriju, kurā kiberuzbrukumi tika vērsti pret kritisko infrastruktūru gan pirms, gan arī pašu Eiropas vēlēšanu laikā.
Jau vairākas dienas Latvijas uzņēmumu vārdā tiek izplatīti kaitīgi e-pasti latviešu valodā, kas aicina atvērt e-pasta pielikumu, lai risinātu it kā radušās neskaidrības ar nesen veikto maksājumu un pielikumā satur vīrusu.
Vai esat apsvēruši kiberdrošības profesionāļa karjeru? Tā ir strauja, ļoti dinamiska nozare ar lielu skaitu specialitāšu, no kurām izvēlēties, ieskaitot kriminālistiku, gala iekārtu drošību, kritisko infrastruktūru, incidentu risināšanu, drošu programmēšanu, kā arī izglītošanu un apmācību. Noskaidro, vai ir nepieciešams grāds datorzinātnēs, un kā sākt?
Aicinām līdz 21.jūnijam iesniegt oriģinālus neakadēmiskus (non-academic) vai praktiskas ievirzes pētījumus (practitioner contributions), piemēru analīzi (case studies), tapšanas gaitā esošus (work-in-progress papers) vai zinātniskus (academic papers) rakstus konferencei "Kiberšahs 2019", kas šogad notiks 2. un 3. oktobrī.
Publicēts CERT.LV darbības pārskats par periodu 01.01. - 31.03.2019. Pārskata periodā izplatītākais apdraudējums nemainīgi bija konfigurācijas nepilnības ar pieaugumu 4% pret iepriekšējo periodu, otrs izplatītākais bija ļaundabīgs kods ar kritumu 17%, bet trešais - ielaušanās mēģinājumi ar kritumu 2%.
Papildu jau iepriekš minētajām ievainojamībām (CVE-2019-3396 un CVE-2019-3395) Atlassian Confluence programmatūrā atklāta jauna kritiska ievainojamība (CVE-2019-3398), kas uzbrucējiem var sniegt attālinātā koda izpildes iespēju (Remote Code Execution).